Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze alarmu do domu?

Woman closes the door or turns on the house alarm with a mobile phone. Device with running program for home security. Innovative technologies in home security

Czy chcesz zabezpieczyć swój dom? W takim przypadku można wykorzystać alarmy jako urządzenia zabezpieczające. Tutaj damy Ci najlepsze zalecenia, jak wybrać ten właściwy.
Alarmy stały się gwiazdą wśród urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo Twojego mienia, a w szczególności bezpieczeństwo poddaszy i parterów. Niewątpliwie, systemy te ewoluowały bardzo szybko dzięki technologii, i istnieje wiele opcji w systemach alarmowych domu.
Najpopularniejsza jest nadal tradycyjna metoda: wynajęcie firmy. Z drugiej strony, można zainstalować własny system, lub połączyć kilka elementów. Więc oto klucze do znalezienia tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i jak wybrać alarm domowy.

Czy zatem lepszy jest alarm bezprzewodowy, czy przewodowy?

Najlepsze systemy zabezpieczeń domu to te, które są w stanie powiadomić Cię w czasie rzeczywistym o nietypowych sytuacjach, począwszy od wejścia obcych osób, po inne nieprawidłowości, takie jak wycieki wody, gazu czy pożary. Niezależnie od tego, czy są to sieci stacjonarne, czy bezprzewodowe, powinny posiadać te trzy elementy.
1. Centrum pomocy, do którego podłączony jest alarm.
2. Czujniki i/lub kamery rozmieszczone wokół domu i połączone ze sobą oraz z centrum sterowania.
3. Klawiatura do aktywacji i dezaktywacji alarmu do codziennego użytku.

Zalety alarmów przewodowych.

1. Przewodowe połączenie czujników sprawia, że są one praktycznie odporne na powszechnie stosowane inhibitory alarmu.
2. Są one zasilane energią elektryczną, więc nie ma potrzeby używania baterii lub ładowania za pomocą portów USB. W przypadku awarii zasilania mogą one kontynuować pracę dzięki bezprzerwowemu zasilaniu.
3. Niektóre konfiguracje są prostsze.
4. Uszkodzone lub zniszczone czujniki można łatwo zidentyfikować.
W przypadku tego typu alarmu, wady są zawsze związane z czasem i kosztami instalacji, która może wymagać prac budowlanych i wykończeniowych. Nie jest również wskazane zawieranie umów na tego typu system bez opłat.

Zalety alarmów bezprzewodowych.

1. Są one bardzo łatwe i szybkie w montażu, nie wymagają okablowania ani prac budowlanych, a ich wykończenie i wzornictwo są bardziej estetyczne.
2. Mogą one być powiązane z Wifi lub GSM.
3. Czujniki z łatwością dostosowują się do trudno dostępnych miejsc.
4. Bezprzewodowe czujniki alarmowe mogą być instalowane w większej odległości od centrali alarmowej niż w przypadku alarmów przewodowych.
5. W przypadku przeprowadzki lub przeniesienia są one łatwiejsze do usunięcia i przeniesienia.
6. Istnieje wiele na rynku, które można nabyć bezpłatnie, jednak połączenia z policją lub innymi agencjami bezpieczeństwa są obowiązkiem właściciela domu.
Główną wadą alarmów bezprzewodowych jest to, że działają one na częstotliwości radiowej, co czyni je bardziej podatnymi na zagłuszacze, dlatego należy wybierać bezprzewodowe alarmy domowe o wysokim poziomie zagłuszania.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego alarmu?

1. Systemy antyinhibitorowe: które mają wysoki zasięg, nie pozwalający innym urządzeniom na ich dezaktywację.
2. Aplikacje zdalne: które pozwalają na monitorowanie tego, co dzieje się w domu w czasie rzeczywistym.
3. Kamery: o szerokim zakresie widoczności przy zamkniętych kątach.
4. Czujniki ruchu: o dużym zasięgu detekcji.
5. Liczba akcesoriów: istnieją zestawy podstawowe, do których można dodać inne części w celu uzyskania lepszego pokrycia.
6. Czy masz zwierzęta domowe, czy nie: to również modyfikuje czułość czujników i musi być brane pod uwagę, aby zwykły ruch zwierząt domowych nie wywoływał fałszywego alarmu.
Jeśli mieszkasz na poddaszu.
1. Czujniki wolumetryczne do zastosowań wewnątrz domu.
2. System alarmowy przeciwwłamaniowy.
Jeśli mieszkasz w mieszkaniu.
Czujniki magnetyczne do okien oraz głównych i dodatkowych drzwi wejściowych, jeśli masz je w swoim mieszkaniu.
Jeśli mieszkasz w dużym domu.
1. Kamery bezpieczeństwa w strategicznych punktach.
2. System zabezpieczony kodem.
3. Szczególną uwagę należy zwrócić na drzwi i okna wychodzące na zewnątrz, które są bardziej narażone na uszkodzenia.

Pamiętaj, że im bardziej szczegółowy jest alarm, tym lepiej dostosuje się do charakterystyki Twojego domu, dzięki czemu będzie mógł zapobiegać włamaniom.