Najlepsza szafa do małej sypialni

Sypialnia jest miejscem, które powinno być urządzone w sposób wyjątkowo przemyślany. Nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebne zagracenie pomieszczenia, w którym chcemy się zrelaksować. Najważniejsze jest oczywiście łóżko, ale musimy zmieścić również małą garderobę. Jak wybrać szafę do małej sypialni aby nie zabierała wiele cennego miejsca i zmieściła wszystkie niezbędne akcesoria? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Wykorzystanie małej przestrzeni

Najlepsza szafa do sypialni to taka, która pomieści nie tylko garderobę ale również pomoże w przechowywaniu sezonowych tekstyliów i ręczników. W małych pomieszczeniach warto rozważyć zakup szafy na wymiar, co pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie każdego wolnego centymetra. Przykładowe realizacje sypialni w różnych stylach znajdziemy na portalu https://zainspiruj.pl/. Z kolei jest to opcja nieco droższa od standardowych produktów, jednak wtedy możemy zagospodarować przestrzeń aż pod sam sufit i indywidualnie dobrać rozmieszczenie poszczególnych półek. Jeżeli w naszej sypialni znajduje się niewygodny kąt, który trudno nam zaaranżować, możemy zastanowić się, czy szafa narożna nie rozwiąże problemu.

Jak powiększyć wnętrze sypialni?

Przede wszystkim mała sypialnia powinna być urządzona w jasnych kolorach. Możemy jednak zastosować kilka innych trików wnętrzarskich aby optycznie ją powiększyć. Świetnie sprawdzi się w tym zadaniu szafa z lustrem, najlepiej z drzwiami otwieranymi w formie przesuwnej. Zaoszczędzimy w ten sposób miejsce potrzebne na otwieranie drzwi i możemy ustawić łóżko nieopodal szafy z możliwością bezproblemowego otwierania. Równie dobrze sprawdzi się biała szafa z lakierowanymi na wysoki połysk frontami, które odbijając światło sprawią, że sypialnia wyda się przestronniejsza.

Niewygodna wnęka

Jeżeli w naszej sypialni całą wizualizację psuje niewygodna wnęka, również można znaleźć dobry sposób na umiejscowienie w niej szafy. Przeznaczone są do tego szafy wnękowe, które można dostosować pod konkretny wymiar. Malując fronty szafy w tym samym kolorze co ściany, uzyskamy efekt znikającej szafy. Równie estetyczne jest zastosowanie na całej długości lameli ściennych, które bardzo modnie zakryją drzwi szafy i nadadzą elegancki akcent w sypialni.