Jak urządzić pokój dziecka?

Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie, w którym dziecko dorasta. Dziecko w tym pomieszczeniu dorasta, bawi się i uczy. Oprócz tego również spędza czas z kolegami. W pewnym sensie tak jak urządzimy pokój dziecięcy, tak będzie miało wpływ na jego rozwój. Dlatego pokój powinien być piękny, jak i funkcjonalny. To, że pokój ma być piękny jest w pewnym sensie oczywiste, ponieważ kształtujemy w dziecku gust, który przeniesie się na przyszłościowe dorastające życie.  Pokój funkcjonalny to stwierdzenie mówi samo za siebie, ponieważ są to potrzeby naszego dziecka niezależne od wieku. Gdy urządzimy maleńkiemu dziecku pokój, to on musi spełniać pewne funkcje co do wieku.

Jak pogodzić piękno z funkcjonalnością?

Jeśli urządzamy pokój dziecku w wieku szkolnym, to na pewno powinien on zawierać miejsce na biurko, miejsce na zabawę i również miejsce na łóżko. Więc zacznijmy urządzanie pokoju od wyboru koloru na ścianach.

Kolor na ścianach to kwestia bardzo ważna. Wybierzmy taki kolor, który dziecko będzie lubiło, w którym będzie się dobrze przebywał, jak i taki, który ostatnio był trendem tego sezonu.

Według poradnika profesjonalnych wnętrz dostępnego na stronie www.fundament.pl, na pewno odpowiedni kolorem do pokoju dziecięcego będą kolory jasne takie jak:

  • biel,
  • odcienie szarości,
  • beże,
  • kolory pastelowe, a więc błękitny lub pastelowy róż,
  • granat,
  • również możesz postawić na tapetę kolorową lub w paski pionowe, które optycznie powiększą pokój.

Oświetlenie to podstawa

Bez wątpienia zadbaj o światło w pokoju. Naszym zdaniem najlepsze będzie naturalne, które tworzy się samo poprzez wpadanie światła przez okno. Więc nie starajmy się go zakryć. W tym celu powieś tylko po obu stronach okna jasną zasłonę. Światło sztuczne również jest ważne, jednak mimo to postaw na jasną barwę kolorów w pokoju.

Pomysłowy pokój jest wyzwaniem dla rodziców, którzy planują go urządzić. Pamiętajmy, że dziecka pokój nie powinien być zagracony – raczej ma być funkcjonalny i ładny. Pokój powinien być w jasnych kolorach, a ponadto powinien być dopasowany wiekowo do dziecka.