Jak wybrać płytki naścienne w kuchni?

Kuchnia jest sercem domu, to w niej spędzamy zazwyczaj wiele godzin swojego życia – wspólne gotowanie, pieczenie czy rozmowy nad poranną kawą. Właśnie dlatego aranżacja kuchni jest tak ważnym aspektem, a płytki, które znajdą się na ścianie, jest pierwszym, co przykuwa wzrok gdy do niej wchodzimy.

Czym kierować się przy wyborze płytek naściennych do kuchni?

Kuchnia jest bardzo wymagającym pomieszczeniem, ponieważ poprzez częste użytkowanie jest stale narażona na brud, kurz, parę wodną czy tłuszcz osiadający wszędzie. Jednocześnie to właśnie w tym miejscu oczekuje się niemal sterylnej czystości i świeżości. Dlatego właśnie powinniśmy zwrócić uwagę, aby płytki naścienne do kuchni były solidne i wytrzymałe, odporne na zarysowania oraz czyszczenie. Przy wyborze warto zapoznać się z definicją klasy jakości płytek. Istnieją dwie klasy – pierwsza i druga. Pierwsza klasa to płytki bez skaz, zarysowań, o prostej strukturze, natomiast druga klasa płytek to płytki ze skazami i mankamentami. Ze względu na to, że bierzemy pod uwagę kuchnie, warto postawić na płytki pierwszej klasy o najwyższej jakości, które posłużą na lata. Bardzo ważnym aspektem jest również klasa ścieralności, doskonałym wyborem do kuchni będą płytki z normą PEI4, bowiem są przeznaczone do pomieszczeń często użytkowanych. Warto wspomnieć także o porowatości płytek, która informuje o zdolności pochłaniania wody. Do tego pomieszczenia powinniśmy wybrać płytki naścienne o niskiej nasiąkliwości maksymalnie do 6 procent. Płytki naścienne do kuchni powinny być również wytrzymałe na zginanie.

Jaki rodzaj płytek naściennych wybrać do kuchni?

Na rynku istnieje wiele wzorów płytek naściennych do kuchni, o przeróżnych wzorach, fasonach, teksturach i kształtach. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby pasowały do wystroju, a także do mebli czy podłogi. Idealnym wyborem do kuchni będą płytki Paradyż My Way. Są to płytki ceramiczne skrojone na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagającego inwestora. Płytki te odwzorowują naturalne materiały, takie jak drewno, marmur, beton czy kamień. Nadają wnętrzu niepowtarzalnego i oryginalnego stylu. Wyróżniają się najwyższą jakością, solidnością oraz precyzją, z jaką zostały stworzone. Ponadto cena płytek Paradyż My Way jest bardzo korzystna w stosunku do jakości i dbałości producenta o najmniejsze detale. Warto zaznaczyć, że płytki te są bardzo trwałe, więc zakup posłuży przez wiele lat. Mają powierzchnię błyszczącą, dzięki czemu nawet tłuste plamy będą z nich schodziły w bardzo łatwy sposób. Warto wspomnieć, że produkt ten ma bardzo niski stopień pochłaniania wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do kuchni.

Kolejną ciekawą propozycją wykończenia ścian są płytki Paradyż Tamoe. To kolekcja wyjątkowych pastelowych kafelków, które doskonale skomponują się z kuchennymi meblami. Kolorami przewodnimi są Lila, Grys, Nero, Wrzos oraz Grafit, które są dostępne w dwóch rodzajach: o gładkiej i delikatnie pofalowanej powierzchni. Dzięki nim wnętrze nabierze indywidualnego charakteru. Kafelki te są niebywale odporne na ścieranie, a także na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas przygotowywania posiłków. Cena płytek Paradyż Tamoe jest bardzo atrakcyjna. W kolekcji znajdują się również szklane inserta z oryginalną, uniwersalną grafiką, które doskonale wpasują się w charakter każdej kuchni. Płytki naścienne do kuchni można kupić między innymi w sklepie internetowym Dekordia.pl, który oferuje szeroki asortyment płytek, paneli, ceramiki czy sztukaterii.