Czy warto malować grzejniki? – porady ekspertów

Ogólnie przyjęło się tak, a w szczególności jeśli mamy jakieś starsze grzejniki, że jeśli malujemy sobie ściany, to razem z nimi malujemy również nasze grzejniki.

Malowanie grzejników – czy to potrzebne?

Czy jest to odpowiednie rozwiązanie, czy może nie powinniśmy tego robić? Oczywiście wszystko zależy od tego, z której strony na to patrzeć, bo jeśli wziąć tutaj pod uwagę jedynie sam efekt wizualny to wiadomo, że wszystko przemawia za tym, żeby pomalować nasze kaloryfery, ale co z inną kwestią? Czy pomalowany grzejnik nie straci na swojej efektywności?

Ogólnie grzejnik jest tego rodzaju urządzeniem, które ma ogrzewać nasze pomieszczenia i robić to przede wszystkim jak najbardziej wydajnie, czyli w maksymalnym stopniu przy minimalnym zużyciu samej energii. Wiadomo, że jeśli pomalujemy nasz grzejnik jeden raz, to raczej nic mu złego się nie przydarzy, jednak jeśli będziemy robić to permanentnie i na naszym kaloryferze zbierze się już kilka czy nawet kilkanaście warstw farby, to na nasz rozum powinniśmy wiedzieć o tym, że efektywność takiego grzejnika będzie znacznie mniejsza, ponieważ przez farbę, ciepło nie będzie przechodziło do powietrza, a tym samym nie będzie też go ogrzewało. Co w takim właśnie przypadku robić z naszymi grzejnikami czy pozostawiać je w innym kolorze?

Ogólnie wiadomo, że jeśli koniecznie chcemy pomalować nasz grzejnik, a mamy już na nim kilka jakichś warstw farby to najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się dotychczasowych warstw i pomalowanie naszego kaloryfera na nowo. Oczywiście nie borykamy się z takim problemem w przypadku, gdy posiadamy już nowsze grzejniki, które wyglądają zupełnie inaczej i przeważnie są białe. W takim przypadku malowanie nie ma większego sensu, szczególnie że biały grzejnik prezentuje się bardzo dobrze praktycznie z każdym kolorem naszych ścian.

Więcej interesujących wpisów o wyposażeniu i aranżacji Twojego domu lub mieszkania, znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.

Samo malowanie grzejnika również może wymagać pewnej wprawy, szczególnie w tych modelach, które posiadają swojego rodzaju żeberka, bo w takim wypadku mamy utrudniony dostęp do wszystkich miejsc i musimy przede wszystkim korzystać z odpowiednich do tego pędzli.